Měli byste si vybrat dům nebo byt?

30.01.14

Každý, kdo se pohybuje na poprvé je konfrontován s věkem-staré dilema, zda se přestěhovat do domu nebo bytu. Ať nákup domu nebo pronájem bytu Praha, volba je, že mnoho lidí se snaží dělat. Někdy volba je pro Vás, žijící v centru města bude obecně znamenat, že budete muset přesunout do bytového komplexu, zatímco domácí v dané zemi obvykle diktují přesunout do domu.

Je pravděpodobné, že i když budete hozen do šedé zóny a budou muset udělat nezáviděníhodný rozhodnutí o tom, kde, aby svůj nový domov. Tento článek shrnuje některé výhody a nevýhody bydlení v domě, a žije v bytě, přičemž v úvahu faktory, jako je pronájem vs nákupem, hypotéky a různé další faktory, jako je komunita a údržbu.

Měli byste si vybrat dům nebo byt?

Velká část našeho rozhodnutí bude spočívat na tom, zda hledáte pronajmout nebo koupit. Většina domácích myslivců vím, kudy chtějí, aby se už, tak to přijde na jednu prostou this-nebo-tohoto rozhodnutí. Máte-li zájem o koupi, dům je bezpochyby nejlepší volbou vzhledem k jeho dlouhodobé hodnoty. S více opravování příležitostí a svoboda dělat, jak si přeješ, dům představuje silnější investiční příležitost než více omezené bytu. Budete obecně zjistíte, že domy mohou zvýšit hodnoty daleko více než byt.

Pro pronájem, nicméně, ploché představuje větší hodnotu. Pro začátek, pronájem domu, přijdete o všechny dlouhodobé investiční výhody, které nemají vliv bytu tolik. Také lze obecně získat lepší kvalitu byt levnější měsíční sazby, než jsou domy, je to stojí za to dvojité kontroly to však, jak si může přijít o výhodnou! Jak byty jsou jednodušší na údržbu, měli byste zjistit, že nájem bytu znamená, že voláte své pronajímatele mnohem méně vyřešit problémy údržby a byt se přesunout do by měla být kvalitnější.

Zatímco lidé obecně viz byty jako levnější alternativu k domu, to často není případ - v některých městech, ceny nájemného skutečně převažují nad průměrnou splátky hypotéky. Pokud se ocitnete v tomto scénáři a může si dovolit počáteční vklad, je možnost dům velmi doporučujeme. Na Flipside toho nevidí pronájem jako "vyhazování peněz mozků", když by mohl být splácením hypotéky - nebudete odpovědnost za údržbu nákladů your pronajímatel se bude týkat těchto i renovace což znamená, že nebude hit s nemilým poplatky.

Existuje několik dalších úvah, aby také. Pokud hledáte přestěhovat za pár let čas, pak koupi domu není druh dlouhodobého závazku chcete, aby se, zejména v depresi trhu s byty, kde se můžete dostat méně pro váš dům, než jste zaplatili. Na druhé straně, pokud se snaží zůstat v oblasti, vážně zvážit investice.

V celku, lidé naleznou bydlení v domě dlouhodobě poskytuje mnohem více, než společenství žijící v někdy-nepřátelských bytových domech. To neznamená, že nebudete dělat přátele v bytě - jen, že máte větší šanci mít čas poznat své sousedy, pokud žijete v sousedství déle!

Rozhodování o tom, zda jít na dům nebo byt přijde na osobní okolnosti a volby budou vždy být jiná váha případ od případu. Mějte na paměti, že úvahy uvedené výše i když - možná hodit při těžké rozhodnutí.

Vyhledávaná témata:

Partneři: